Тиждень Масляниці

Шановні клієнти!
Упродовж останніх десятиліть в Україні широко відзначається і пропагується Масляниця з млинцями — так звані «проводи російської зими». Українська Масляна має виразний національний характер.
Останній тиждень м’ясниць мав кілька назв — Масляна, сиропусний тиждень, пущення, загальниця, ніжкові заговини, колодій та ін. Основною обрядовою стравою Масляної (Масниці, Маслянці) були вареники із сиром, які вживалися з маслом чи сметаною. Загалом же Масляна вважалася жіночим та молодіжним святом, хоч у ньому брали участь і чоловіки. Масляна триває тиждень: від м’ясопусної неділі до жилавого понеділка. Упродовж цього тижня віддають належне таким традиціям: дню шанування тещі, дню шанування свекрухи, дню шанування чоловікової сестри, дню осудження матерів, які не одружили дітей, а також вшановують окремо кожен день тижня.

Протягом усього тижня перед Великим постом у кожній хаті готують вареники. Вареник є жертва (за язичницькими віруваннями) Сонцю. Цим самим його закликають скоріше послати на землю тепло й життєдайність. У ці дні зовсім не вживають м’яса, але можна їсти сир, молочні продукти, яйця, масло, рибу.

Супермаркет «Гранд» також приєднується до святкування та пропонує Вам завітати до нас на тиждень Масляниці!

Акція триває з 14 лютого до 20 лютого 2015 року.  • 0
  • avatar
  • Поділитися

Коментарі (0)

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.